Скільки заробляють на популізмі? Або красиво жити не заборониш

Декларація для народного депутата – свого роду лакмусовий папірець. І більшість депутатів це випробування проходять, подаючи хоч і немалі, проте чесні статки в деклараціях. Але що робити тим депутатам, які б’ють себе в груди, доводячи, що вони «з народом», а насправді живуть «по багатому»?

Краще б взагалі мовчали. Бо з трибуни лунають красиві слова «Ганьба олігархам та депутатам-запроданцям». А потім виступ завершується, депутат розвертається, сідає у дороге авто та їде у розкішне помешкання, яке придбав явно не за зарплату.
Такий «чесний» депутат, борець із корупцією та поганою владою є і на Полтавщині. Давайте на прикладі Сергія Капліна розглянемо, як депутати нас цинічно обманюють. Ось про що розказує його декларація. Але як же вона відрізняється від справжнього життя!

Найважливіше – нерухомість. Сергій Каплін – безхатченко, але як нардеп винаймає житло. У нього в оренді квартира, за яку він сплачує аж 13 000 гривень на місяць, згідно декларації. Інформація про квартиру на сайтах нерухомості в Києві доводить – помешкання це «непростої» людини. Та й гроші на житло для Сергія Капліна беруть із кишень звичайних українців.

Далі – цікавіше. Коли у травні 2015 року журналісти програми «Гроші» запитали в Сергія Капліна, скільки коштує його телефон, той заявив: може, тисяч 10-11. Хоча він достеменно не знає. «Мне на мой день рождения 15 декабря 2014 года подарили мои помощники, мои коллеги», – сказав Каплін. Але насправді на той момент iPhone 6 «непростого» депутата коштував близько 24 000 гривень.

До того ж, або Сергій Каплін збрехав, або вказав неправдиву інформацію у декларації. Бо ні за 2014-й, ні за 2015-й у графі «Доходи, у тому числі подарунки» він не вказав дорогоцінний телефон. Цікаво, хто ж із «простих» людей зробив йому такий подарунок? Адже, щоб купити такий телефон, звичайній людині необхідно витратити вісім своїх зарплат. До речі, депутат, за Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», не має права приймати подарунки від своїх підлеглих. Таке правопорушення карається штрафом до 3400 грн.

Окрім цього, питань щодо дій Сергія Капліна виникає багато. Наприклад, щодо автомобілів «простого» Капліна. Ще у 2013 році на ефірі телеканалу ТВІ нардеп заявив, що у нього було 6 авто, які викрали. Виникає запитання: звідки у хлопця з села гроші на 6 автівок. Не кожна проста людина, за нинішніх законів та курсу валют, може дозволити собі придбати хоча б один автомобіль. А тут – цілих шість!

Після обрання депутатом, потяг до дорогих авто у Сергія Капліна тільки зріс. Тільки, знову ж таки, в декларації Каплін про ці авто не згадував ніколи. Вказав лише KIA Magentis 2007 року, яке коштує приблизно 230 тисяч гривень. Це хоч і немаленька сума, але все ж більш-менш доступна для пересічного українця. Але, за інформацією інтернет-видання «Полтавщина», на зустрічі з виборцями до Полтави Сергій Каплін приїжджав на «Mercedes» GL-класу. Орієнтовна його вартість за нинішнім курсом валют – 2,8 млн. грн або 100 000 доларів. Погодьтесь, що це зовсім не проста машина.

«Я користуюся автомобілем. У мене є угода. Він переобладнаний на газову установку. Я плачу за нього кредит. Ну, скажімо, наша команда платить за нього кредит. Там, здається, 2,5 чи 3 тисячі щомісяця», – переконував Каплін журналістів програми «Гроші» у травні 2015 року. І говорив, що марка авто – Toyota Camry (а таке авто коштує від 1 мільйона гривень). Але ж у декларації – KIA Magentis! Можливо, «простий» нардеп знову переплутав?

Так і є, переплутав! Бо після засідання депутат Каплін чомусь від’їжджає від Верховної Ради на розкішному джипі Toyota Land Cruiser Prado, вартістю щонайменше у два мільйони гривень. Здається, влада та гроші призводять до проблем із пам’яттю у нардепа. Далі більше, оскільки через тиждень Сергій Каплін вже пересувався на Лендровері, вартістю більше 3 мільйонів гривень.

Якщо ви думаєте, що перелік дорогих авто Сергія Капліна на цьому закінчується, то ви глибоко помиляєтеся. Так, згідно з розслідуванням журналістів телепередачі «Розвідка», на ефір до Савіка Шустера «напростіший» депутат приїхав на Мерседесі S-класу у супроводі охорони! Таке авто коштує щонайменше 3,5 мільйони гривень!

Ну і на останок… Як тільки з’являються перші натяки на можливий початок виборчого процесу, на вулицях українських міст, як гриби після дощу, виростають намети, де роздають газетки та іншу агітаційну продукцію від партії Сергія Капліна. З кожного білборда на нас дивиться рішуче налаштований на боротьбу з олігархами «простий» нардеп. Ось тільки чомусь ніхто не замислюється, звідки у нього на це все гроші?

Усе це, звичайно, робиться не за подяку і коштує мільйони гривень. Щонайменше, кожна передвиборна кампанія обійшлася Сергію Капліну в 7 мільйонів, які, вочевидь, «пожертвували» йому добрі люди. Але, як ми добре з вами знаємо, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці!

Українці, пам’ятайте! Ніхто просто так своїх грошей не дасть – усе необхідно відпрацьовувати, чим зараз і займається Сергій Каплін. За ширмою борця з олігархами він сам заробляє фантастичні, як для пересічного громадянина, кошти. За кожне його слово, сказане в ефірі телеканалу, він отримує гроші. І чим гострішим це слово буде, тим дорожче авто він зможе купити наступного разу.


Автор: fromter

Интересные новости

Ігор Смілянський запровадив на «Укрпошті» цензуру, Спілка поштовиків України вимагає звільнення диктатора

Вадим Сергиенко

Віктор Баранський: в Україні треба активно пропагувати сімейні цінності

Лак для волосся Тафт наділить волосся вітамінами

Вадим Сергиенко

Оставить комментарий