Головна » Новини » Віктор Баранський: в Україні треба активно пропагувати сімейні цінності

Віктор Баранський: в Україні треба активно пропагувати сімейні цінності

11571

В Україні приблизно 400 тисяч сімей мають трьох і більше дітей. Таке явище як багатодітність сьогодні сприймається неоднозначно, оскільки в умовах кризи, що супроводжує вітчизняну реальність це не тільки радість, але й чимала кількість проблем. Проте, не варто забувати, що в таких сім’ях виховується близько двадцяти відсотків всіх дітей в країні, в той час як понад сімдесят відсотків українських сімей з трьома і більше дітьми живуть за межею бідності.

Загальновідомо, що основні проблемні сфери в житті багатодітної родини це полягають у вирішенні житлових та матеріально-побутових питань. Освіта, культурний і спортивний розвиток дітей, літній відпочинок потребують відповідного фінансового забезпечення. Окремим рядком стоїть проблема працевлаштування батьків. Не важко порахувати, що навіть про обох працюючих за середню зарплатню батьках, родина з трьома чи більше неповнолітніми дітьми опиняється за межею бідності. І тут постають психолого-педагогічного характеру, адже дефіцит часу у працюючих батьків призводить до нестачі уваги до дітей. Тим важче постає дане питання в разі якщо родина крім інших виховує дитину з обмеженими можливостями, – вважає депутат з Одеси Віктор Баранський.

Віктор Баранський

Віктор Баранський

Полегшенню життя сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та сприянню у вирішенні питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та забезпечення присвячена робота благодійного Фонду Віктора Баранського (http://baransky.org.ua/).

В зоні уваги Фонду багатодітні сім’ї, сім’ї одиноких матерів, сім’ї, в яких виховуються діти з обмеженими можливостями, молоді сім’ї з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї переселенців із зони АТО.

Віктор Баранський

Віктор Баранський

На думку засновника Фонду, підприємця, політика та мецената Віктора Сергійовича Баранського багатодітна родина в сучасних умовах так чи інакше стикається зі складнощами в процесі організації побуту, виховання і соціалізації дітей. Саме цим пояснюється необхідність соціальної роботи з даною категорією громадян.

Серед таких сімей, на жаль, сьогодні є ті, що не мають постійного місця проживання. БФ «Віктора Баранського» запустив пілотний проект, що є експериментальною базою для бездомних сімей з маленькими дітьми, які хочуть жити в селі. В рамках проекту родини вчяться адаптуватися до умов проживання в приватному будинку, навичкам ведення сільського господарства, догляду за домашньою птицею і тваринами. З цією метою Фондом придбано будинок в Миколаївському районі Одеської області в с. Андрієво-Іванівка, в який поселили родину з маленькою дитиною.

Баранський Віктор

Баранський Віктор

Динамічна та конструктивна допомогу таким сім’ям є сьогодні вкрай необхідною, адже порушення функціонування сім’ї як соціального інституту здійснює сьогодні негативний вплив на функціонуванні суспільства, зазначив Віктор Баранський.

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*