Встановлено статистичний зв’язок між струсами і самогубствами

Помітно і без всякої статистики: спортсмени в деяких видах спорту аж надто часто стають центром нехороших новин. Гравці в регбі, американський футбол, хокей, боксери часто опиняються в центрі скандалів, пов’язаних з агресивною поведінкою, пристрастю до алкоголю, наркотиків.

Ще гірше статистика по смертям і самогубств. Була запущена спеціальна медична програма, яка повинна була виділити причину таких проблем. Дослідження на живих і померлих спортсменів привели до відкриття синдрому множинних контузій – хронічної травматичної енцефалопатії.

Виявилося, що захворювання виходить далеко за межі силових видів спорту. Масштабне дослідження статистичних даних по вибірці США і Канади, проведене канадськими ученими з університету Торонто, встановило чітку статистичну зв’язок навіть між одноразовим струсом мозку і ймовірністю самогубства. Встановлено, що при середній кількості самогубств в США в районі 11 чоловік в рік на 100,000 населення, ймовірність самогубств серед тих, хто хоч один раз отримував струс мозку становить 39, тобто в три з гаком рази більше звичайного фону.

Разом з тим, опубліковане дослідження не містить нормування за статтю та віком, що вже ставить його під сумнів. Відомо, наприклад, що відсоток самогубств серед жінок менше, і в той же час вони рідко захоплюються хокеєм або регбі. Отже без подальшого нормування дослідження ризикує бути недостовірним.

Але в сформованій практиці університетів такі дослідження ніколи не проводяться в “один раунд”. Адже вченим теж потрібно за щось жити і гранти медичних досліджень краще розтягнути по часу. Саме тому елементарні статистичні дослідження, які при правильній постановці завдання проходять за місяць-два можуть триває десятиліттями.


Автор: Александр Бондарь

Олександр Бондар-журналіст-початківець (1999-ого року народження), в минулому програміст, випускник КПІ. Пройшов шлях від блогера до штатного автора.

Интересные новости

Скільки грошей OS Android принесла Google

Як упаковка продуктів призводить до збільшення ваги

Вчені виявили рештки попередника Тиранозавра рекса

Оставить комментарий