Встановлено статистичний зв’язок між струсами і самогубствами

Помітно і без всякої статистики: спортсмени в деяких видах спорту аж надто часто стають центром нехороших новин. Гравці в регбі, американський футбол, хокей, боксери часто опиняються в центрі скандалів, пов’язаних з агресивною поведінкою, пристрастю до алкоголю, наркотиків.

Ще гірше статистика по смертям і самогубств. Була запущена спеціальна медична програма, яка повинна була виділити причину таких проблем. Дослідження на живих і померлих спортсменів привели до відкриття синдрому множинних контузій – хронічної травматичної енцефалопатії.

Виявилося, що захворювання виходить далеко за межі силових видів спорту. Масштабне дослідження статистичних даних по вибірці США і Канади, проведене канадськими ученими з університету Торонто, встановило чітку статистичну зв’язок навіть між одноразовим струсом мозку і ймовірністю самогубства. Встановлено, що при середній кількості самогубств в США в районі 11 чоловік в рік на 100,000 населення, ймовірність самогубств серед тих, хто хоч один раз отримував струс мозку становить 39, тобто в три з гаком рази більше звичайного фону.

Разом з тим, опубліковане дослідження не містить нормування за статтю та віком, що вже ставить його під сумнів. Відомо, наприклад, що відсоток самогубств серед жінок менше, і в той же час вони рідко захоплюються хокеєм або регбі. Отже без подальшого нормування дослідження ризикує бути недостовірним.

Але в сформованій практиці університетів такі дослідження ніколи не проводяться в “один раунд”. Адже вченим теж потрібно за щось жити і гранти медичних досліджень краще розтягнути по часу. Саме тому елементарні статистичні дослідження, які при правильній постановці завдання проходять за місяць-два можуть триває десятиліттями.


Автор: Александр Бондарь

Олександр Бондар-журналіст-початківець (1999-ого року народження), в минулому програміст, випускник КПІ. Пройшов шлях від блогера до штатного автора.

Интересные новости

Samsung Galaxy J7 буде мати 5,5-дюймовий Full HD дисплей, чотирьохядерний процесор і камеру 13Мп

Вчені виявили рештки попередника Тиранозавра рекса

Кращі смартфони виробництва Samsung 2020 року

Оставить комментарий