Головна » Наука і техніка » Скільки грошей OS Android принесла Google

Скільки грошей OS Android принесла Google

34834

Android-платформа зазнала дивовижну технологічну еволюцію з моменту прем’єри в 2009 році першої основної версії під кодовою назвою “Cupcake” (“Кекс”). На сьогоднішній день понад 1,4 млрд. смартфонів і планшетів на ринку працюють на OS Android.

Кілька тижнів тому компанія Google представила останню ітерацію свого мобільного програмного забезпечення “Marshmallow” (“Зефір”) і вже в найближчі місяці очікується, перехід великих виробників на нову версію OS. Цікаво, що, незважаючи на популярність Android, представники Гугл офіційно не повідомляють про розмір доходу від розповсюдження операційної системи, але завдяки AndroidCentral, деяка інформація все ж є.

Дивним фактом можна вважати те, що фінансова інформація була опублікована Oracle, яка продовжує вести довгу боротьбу з Google, так як згідно з твердженням представників компанії, при створенні самої популярної мобільної платформи, було незаконно використано програмне забезпечення Java. Виходячи з інформації від Oracle, технологічний гігант отримав виручку в $31 млрд. за період, починаючи з 2009 року. Чистий прибуток від ОС Android склав приблизно $22 млрд. Нагадаємо, що операційна система розповсюджується безкоштовно для виробників та не потребує ліцензії, але Google вдалося заробити переважно за рахунок продажу програм і реклами.

Для порівняння, за весь 2014 рік, технологічний гігант зумів отримати прибуток у розмірі $66 млрд., фінансові результати за минулий рік ще не були офіційно опубліковані. Таким чином, частка Android OS у формуванні доходу Google, не настільки велика.

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*